Pályázatok

A Romzsa Tódor Görögkatolikus Diákotthon az EKCP-KP-1-2024/2-000062 kódszámú "Közösségi élmények a lelki gyakorlat tükrében" című pályázat szervezésében 3 napos lelki zarándokút valósult meg 38 fő részvétekével. A résztvevők főként a Szent Rozália Szolgálattal kapcsolatban álló idős személyek voltak, akik rendseresen találkoztak már a diákotthon lakóival, hiszen a diákotthon lakói önkéntes munkát végeztek különböző rendezvényeken.A 3 napos lelki zarándokút első napján a résztvevők Debrecenben utaztak és Görögkatolikus liturgián vettek részt, ezt követően Máriapócsra utaztak, elfoglalták a szállást. A második nap Nyírbátorban megtekintették a város nevezetességeit, például Sárkánysétány, Református templomot híres fa harangtornyával, Angyalos Boldogasszony Minorita templomot és Ferences rendházat. Ezt követően visszautaztak Máriapócsra várost néztek, megtekintették a bazilikát, fatemplomot, szentmisén vettek részt a kegytemplomba, majd kolostort látogattak, vacsorát követően a Máriapócson szolgálatot teljesítő Atyákkal folytattak kötetlen beszélgetést. A harmadik nap hazautazás közben Debrecenben meglátogatták a Szent Anna templomot. A három nap igen színes egyéni és közösségi élményeket biztosított a résztvevő időseknek. A népszerű megvalósított programot nagyban támogatta a pályázati forrás.

NTP-SZKOLL-24-0006 "Tanulmányaink támogatása"

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) által kiírt, "Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása" című, NTP-SZKOLL-24 kódjelű pályázati kiírásra a Romzsa Tódor Görögkatolikus Diákotthon benyújtotta a "Tanulmányaink támogatása" című NTP-SZKOLL-24-0006kódszámúpályázatát, mely sikeres elbírálásban részesült. A "Tanulmányaink támogatása" projekt 2024.09.01-2025.08.31. közötti programidőszakban 3.000.000 Ft támogatási összeggel valósul meg. A színes programelemek teljes mértékben kiegészítik a Romzsa Tódor Görögkatolikus Diákotthon Tehetséggondozó Programot. A projekt időszakban 15 órás "Világvallások kialakulása, rövid teológiája" Hittudományi témájú kurzus, 15 órás Pszichológiai kurzus "Belső erőforrások, kommunikáció" témakörben, Partrónusi és tutori rendszer működtetése, középiskolások részére Hittudomány népszerűsítése, "Szólj be a papnak" című vitaest sorozat, társadalmi problémákra érzékenyítő kurzusok, kulturális, sport-és egyéb szabadidős jellegű közösségi tevékenységek, tudományos/közéleti publikációk, szakmai konferenciákon való részvétel, kiadvány készítés valósul meg. A programokra a diákotthon lakóit továbbá Szegeden tanulmányokat folytató 12. évfolyamos hallgatókat várunk. A programokra jelentkezni a diákotthon elérhetőségein lehet. 

EKCP-KP-1-2023/2-000103

A Romzsa Tódor Görögkatolikus Diákotthon az EKCP-KP-1-2023/2-000103 kódszámú "Lelki gyakorlat a közösségi élmény tükrében" című pályázat keretében 3 napos lelkigyakorlaton vett részt 32 fő erejéig jelenlegi és volt kollégiumi hallgatók, továbbá családtagjaik közreműködésével. A lelkigyakorlat Sopronba valósult meg a Nagyboldogasszony Templomban (Kecskés templom). Külön köszönet illeti a Elek Antal parókust, aki szeretettel fogadta a csoportot, és egyben Ő volt lelkigyakorlat vezetője is. A 2023. 12.15-17. napokon megvalósult lelkigyakorlat során fél nap erejéig ellátogattunk Mariazellbe, meglátogattunk Közép-Európa egyik legjelentősebb kegyhelyét. A lelkigyakorlat az adventi időszakban lehetőséget biztosított az adventi forgataggal teli városnézésre is.

A támogatás biztosította az ünnepre való lelki felkészülést a lelkigyakorlat keretében, továbbá a kirándulást is a résztvevőknek. E két elem ötvözete sikert ért el, így megfogalmazódott a résztvevőkben, hogy a jövő évben is advent idején szeretnének lelkigyakorlatot végezni.

EKCP-KP-1-2022/3-000309

EGYH-KCP-19-0376


"Szakmai tanulmányi út Szerbiába"

A COVID19 JÁRVÁNYHELYZET KORLÁTOZÁSAI MIATT AZ EREDETI PROGRAM MÓDOSULT!

A projekt keretén belül előadásokat tartottunk a fiatalokat érintő témákról. A szakember vezetésével megtartott előadásokon közösségteremtő- és építő játékok és foglalkozások valósultak meg. A projekt több részből állt. A projekt fő tevékenységét egy havonta megtartott, nyilvános előadássorozat jelentette, 17 alkalommal. Az előadássorozattal a fiatalok önismeretét, közösségfejlesztését és lelki életük fejlesztését mélyítettük el. Ficz Gábor iskolai szakpszichológus tartotta meg az előadásokat a Diákotthon helyiségeiben.

Megvalósítás időszaka: 2019.01.01. - 2021.03.31.